İdeal çalışma masası; Uzun süre masa başında oturup, bilgisayarda çalışanlarımız için bilgisayar masalarının ergonomik ve konforlu olması çalışmalarımızda ki verimliliği şüphesiz doğrudan etkilemektedir. Peki, ideal bir bilgisayar ve çalışma masasını nasıl seçebiliriz? Bunu sizler için araştırdık:

Ayaklarınızı Sağlam Şekilde Basın

İdeal çalışma masası önünde otururken ayaklarınızın yere değmesi çok önemli. İdeal masa yüksekliği 74 cm civarlarında olmalıdır.

Kollarınızı Masa ile Destekleyin

İdeal bilgisayar masasında bir diğer ölçüt de, sandalyenize oturduğunuzda dirseklerinizi masaya dayayabilmenizdir. Bu şekilde bileklerinizde ve kollarınızda ağrı oluşmasını önleyebilirsiniz. Çalışırken rahatınız için özellikle kolçaklı sandalyeler tercih edebilirsiniz.

Bacaklarınızı rahat ettirin

Bilgisayar masanızın altında bacaklarınızı rahat ettirecek kadar ideal bir boşluk bulunmalıdır. Masa altında kullanacağınız çekmece gibi dolaplardan sonra size masa yüzeyinin en az yarısı boşluk tanınmalı.

Bilgisayarınız ve ekranlar size çok yakın olmamalı

Masa genişliğiniz size hareket özgürlüğü tanıyacak boyutta olmalı. Bilgisayarınızı ne çok yakın ne de uzak mesafede tutmalısınız. Bakış uzaklığınız yaklaşık elli santim olmalı.

Bilgisayar masası genişliği size uygun olmalı

Çalışırken üzerine dosyalarınızı, kişisel eşyalarınızı, kırtasiye ürünlerini ve bilgisayarınızı koyabilecek genişlikte olmalı ve size rahat bir hareket alanı sağlamalı. Bu sayede aklınızın karışmasına engel olur ve dikkatiniz dağılmaz.

Bilgisayar masanız gözlerinize de hitap etmeli

Masanızda çalışma sandalyesi  üzerinde uzun süreler boyunca çalışacağınız için seveceğiniz bir hammadden imal edilmesine ve sevdiğiniz renklerde olmasına özen gösterin. Çünkü o sizin iş arkadaşınız olacak.

Bu konularda destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.